FORGOT YOUR DETAILS?

Lubelskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich
10-12 maja 2019 | Województwo Lubelskie

Zakończyliśmy wielkie odliczanie do #LubelskieDOFE

  • 0day
  • 00hours
  • 00min
  • 00sec
Launch Date
Tak wspólnie bawiliśmy się 12 maja 2019 roku podczas finału Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Lublinie. Kliknij z ciekawości

Lubelskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich

czyli jak świętowaliśmy 15-lat Polski w UE!

15 beneficjentów, konkursy, strefa gier i zabaw dla najmłodszych, symulator dachowania, punkt poboru krwi, pokazy i koncerty gwiazd, to tylko część atrakcji, które w połowie maja czekały na uczestników finału tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich  (DOFE) w Lublinie. W całym regionie od 10 do 12 maja odbyły się wydarzenia, które uświetniły rocznicę 15-lecia Polski w UE.

Tegoroczna edycja DOFE nie zawiodła. W całym regionie beneficjenci otworzyli swoje projekty dla odwiedzających. Na mieszkańców województwa czekało wiele atrakcji w Nasutowie, Janowie Lubelskim, Puławach, Biłgoraju, Biszczy, Świdniku czy Lublinie. Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w wycieczce edukacyjnej w Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie, akcji „Myśl przyszłościowo - żyj zdrowo” w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej oraz w pikniku z okazji otwarcia nowego żłobka „Misie Tulisie” w Puławach.

Wielki finał w Lublinie

Kulminacyjnym punktem Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie lubelskim był wielki finał w Lublinie. Na początku imprezy uczestnicy mogli odwiedzić strefę beneficjenta w Centrum Spotkania Kultur, czyli miejsce, gdzie prezentowały się osoby zaprawione w boju jeżeli chodzi o wydatkowanie unijnych dotacji. Na stoiskach gościliśmy przedsiębiorców, samorządy, instytucje oraz członków drużyny robotycznej. - Serdecznie dziękujemy wszystkim beneficjentom z województwa lubelskiego uczestniczącym w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, którzy po raz kolejny pokazali, że są najlepsi – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego – To m.in. dzięki ich pracy nasze województwo ciągle się rozwija. – dodaje marszałek.

Gry i zabawy dla najmłodszych

W Ogrodzie Saskim, który aż do późnych godzin popołudniowych był oblegany przez najmłodszych mieszkańców naszego regionu, zorganizowaliśmy strefę gier i zabaw. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. konkursy, dmuchańce, gry, tor przeszkód, animatorzy
oraz (ciesząca się największą popularnością wśród rodziców) wata cukrowa. – Uczymy o funduszach europejskich przez zabawę. W zmaganiach konkursowych mogli się zmierzyć najmłodsi, jak i ich rodzice. Na uczestników imprezy czekały również nagrody i upominki – mówi Iwona Nakielska, dyrektor Departamentu Zarządzania RPO UMWL.

Atrakcje na Placu Teatralnym

W strefie sceny, która mieściła się na Placu Teatralnym, czas umilały nam występy zespołów tanecznych, pokaz karate, konkursy, występy dzieci oraz pokazy pierwszej pomocy. Uczestnicy mogli również sprawdzić w specjalnym symulatorze jak przebiega dachowanie samochodu. Wiele pracy mieli również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Mobilny Punkt Funduszy Europejskich, zorganizowany przez wspomniane wcześniej instytucje, cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających. – Nie każdy ma czas pofatygować się do urzędu, aby dowiedzieć się co oferują fundusze europejskie. Właśnie dlatego podczas takich wydarzeń organizujemy stoiska informacyjne dla mieszkańców. Uczestnicy wielu imprez plenerowych chętnie korzystają z porad i wskazówek naszych pracowników. Z niektórymi po jakimś czasie spotykamy się na podpisaniu umów o dofinansowanie – wyjaśnia dyrektor Nakielska.

Tego dnia wiele osób odwiedziło również mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Przed oddaniem krwi można było zmierzyć ciśnienie w specjalnie przygotowanym namiocie oraz zrobić zdjęcie w fotobudce. Dużą popularnością cieszyło się również stoisko Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która przedstawiała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Koncerty gwiazd

Wieczór należał do naszych gwiazd, a sceną zawładnęły dwie uznane polskie wokalistki. Jako pierwsza wystąpiła Natalia Szroeder. Uczestnicy DOFE w rytmie piosenki „Parasole” cieszyli się ze wspaniałej pogody i świetnej atmosfery. Jednak prawdziwe „ciarki” poczuliśmy, kiedy wybrzmiały pierwsze słowa piosenki „Karuzela” Sylwii Grzeszczak. Po wysłuchaniu najlepszych hitów zdobywczyni platynowej płyty musieliśmy pożegnać się z tegoroczną edycją Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Dziękujemy wszystkim beneficjentom oraz uczestnikom za wspólne świętowanie 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wszystkich zapraszamy za rok!

Od 10 do 12 majaświętowaliśmy DOFE

Mieszkańcy województwa mogli odwiedzić miejsca niedostepne na codzień! Beneficjenci Lubelskich Funduszy Europejskich otworzyli się dla Was! Całość zwieńczyła wielka impreza w Lublinie, której hasłem przewodnim było "15-lecie Polski w UE"!

Świętowaliśmy 15 lat

członkostwa Polski w UE!

Odwiedziliśmy projekty

Zobaczyliśmy niezwykłe miejsca z bliska!

Dobra zabawa

Na uczestników czekała świetna zabawa przez cały weekend.

Z przyjemością zacytujemy Twoją opinię o #LubelskieDOFE. Podziel się nią na dniotwarte@lubelskie.pl

GALERIA #LubelskieDOFE

Emocje w spontanicznych ujęciach

#LubelskieDOFE w trzech słowach

Podczas #LubelskieDOFE zwiedzający sprawdzili się w grach i konkursach o Unii Europejskiej, samodzielnie zrobili sobie etui na telefon, nauczyli się pierwszej pomocy i chętnie wybrali przejażdżkę kolejką wąskotorową.

Tak było w tegorocznej edycji. Zajrzyj w krótką relację z Dni Otwartych Funduszy Europejskich i już teraz zaplanuj przyszłoroczną majówkę z funduszami.

Historie na fali

Każdy unijny projekt to osobna, często nieznana historia. Nagraliśmy część z nich, aby zachować je dla Ciebie na dłużej.

Daj głośniej i poznaj wciągające historie projektów, które odwiedziłaś/eś w poprzednich Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

PRZEKONUJĄCE REKOMENDACJE

Dlaczego #LubelskieDOFE to wyjątkowe wydarzenie?

Arkadiusz FrańczukUrząd Gminy Hrubieszów
Organizacja minieventów stała na wysokim poziomie. Tematyka funduszy europejskich była przedstawiona bardzo przejrzyście i ciekawie. Idea Dni Otwartych jest trafiona, gdyż pozwala na przybliżenie w ciekawy sposób funduszy europejskich szerszej grupie zainteresowanych. Jesteśmy zainteresowani udziałem w kolejnej edycji. Sposób organizacji i przyjęta formuła spełniła oczekiwania współorganizatorów oraz uczestników Dni Otwartych.
Beata Bielińska-TarachaOśrodek Wypoczynkowy Leśna Ryba w Starej Jadlance
Organizacja tego typu imprezy i udział w niej uczniów ze szkół wiejskich to czasem jedyna forma, w której mają możliwość uczestniczyć dzieci. Z reguły informacje, szkolenia, eventy oraz wymierne korzyści materialne, wynikające m.in. z różnych dotacji unijnych, przygotowywane są dla dorosłych. Wszelkiego rodzaju zajęcia organizowane dla dzieci, np. przez domy kultury (a współfinansowane ze środków unijnych), przez dzieci odbierane są jako »te organizowane przez panią Kasię«. Odbiór przekazu tej imprezy jest zupełnie inny. Tu wszystko, co zostało im zaproponowane, ma przekaz – Unia Europejska i korzyści z niej wynikające.
Adam ŚwićDyrektor Domu Kultury w Kocku
Dni Otwarte Funduszy Europejskich to dobry pomysł. Jesteśmy zadowoleni z udziału w tegorocznej edycji i już przymierzamy się do kolejnej.

POZOSTAJEMY W KONTAKCIE

Zmienimy każde Twoje pytanie w wyczerpującą odpowiedź

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Oddział Komunikacji RPO

Departament Zarządzania RPO
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

tel.: (81) 44 16 771
e-mail: dniotwarte@lubelskie.pl

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Katarzyna Kowalczyk

Oddział Komunikacji RPO | Departament Zarządzania RPO
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

tel.: (81) 44 16 771
e-mail: katarzyna.kowalczyk@lubelskie.pl

Do zobaczenia już za rok

Rozrywka. Wiedza. Frajda. Przekonasz się, że naprawdę warto.
Dołącz do #LubelskieDOFE jednym klikiem.

FACEBOOK

YOUTUBE

INSTAGRAM

TOP