FORGOT YOUR DETAILS?

JUTRO ZACZYNA SIĘ DZIŚ

Od 2007 roku sfinansowaliśmy ponad 3000 inwestycji. To przeszłość, która kreuje dzisiejszą rzeczywistość. Teraz planujemy przyszłość do 2020, aby nasz region rozwijał się jeszcze lepiej i jeszcze szybciej.

KRÓTKO O DŁUGIEJ HISTORII
Wczytaj się w ciekawe wydarzenia

2012 – zaczynamy
2012

Ale odlot!

Wydajemy 1,192 mld euro na infrastrukturę Lublina i całego regionu, w tym m.in. na lotnisko w Świdniku. Kiedy wystartował pierwszy samolot my planowaliśmy już kolejną edycję Regionalnego Programu Operacyjnego.

2013

Szczęśliwa „13”

97 dni konsultacji, 520 ważnych opinii, 115 zaangażowanych osób, firm i instytucji, aż 11 regionalnych spotkań dla blisko 1000 mieszkańców… tak budowaliśmy nowy unijny program dla naszego województwa.

2014

Bruksela na TAK

Jednym kliknięciem wysłaliśmy do Brukseli ponad 500 stron RPO i rozpoczęliśmy rozmowy z Komisją Europejską. Negocjacje były trudne, ale zakończyły się pełnym sukcesem.

2015

2,23 miliarda euro na 7 lat

Bruksela włączyła dla nas zielone światło. Zapadła decyzja na TAK, więc odkręciliśmy na nowo kurek z funduszami europejskimi. Na kolejne 7 lat wywalczyliśmy przeszło 2,23 mld euro.

2015

Mocny start

Dzięki środkom unijnym rozpoczęliśmy działania promocyjne, ogłosiliśmy kalendarz konkursów na najbliższe 12 miesięcy, przyjęliśmy pierwsze wnioski o dotację i podpisaliśmy pierwsze umowy.

2016

Najlepsze przed nami

Każdego dnia kreujemy lepszą rzeczywistość. Ogłaszamy konkursy o dotacje, podpisujemy umowy na dofinansowanie projektów, rozliczamy unijne wydatki, a Ty realizujesz z nich ważne inwestycje, rozwijając nasz region!

Przyszłość

Kompendium wiedzy o Regionalnym Programie Operacyjnym

Znajdziesz tu praktyczne informacje, m.in. jakie projekty wspieramy z nowych funduszy europejskich, jak to robimy i jak z tego skorzystasz.

FACEBOOK

YOUTUBE

INSTAGRAM

TOP