FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

środa, 14 Czerwiec 2017 / Published in Blog
Na zdjęciu flaga Unii Europejskiej ze znakiem waluty euro w centrum flagi. W lewym, dolnym rogu znajduje się napis

Przez lata wokół funduszy europejskich narosło sporo mitów. Starając się o unijne wsparcie powinieneś opierać się tylko na sprawdzonych informacjach. To ważne, ponieważ nieprawdziwe dane mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz dotację lub o tym czy prawidłowo zrealizujesz swój projekt. Ostatnio spotkałam się z informacjami, które delikatnie mówiąc, mijały się z prawdą. Dlatego postanowiłam obalić największe mity i potwierdzić fakty na temat dofinansowania. Poznaj szczegóły. (więcej…)

środa, 31 Maj 2017 / Published in Blog
Zdjęcie przedstawia tzw. Szumy na Roztoczu, czyli małe, malownicze wodospady. Na zdjęciu, z lewej strony i na biało-zielonym tle, znajduje się opis: Turystyka przyrodnicza

Lubelskie jest piękne. Nie tylko ja tak uważam. Tę opinię podzielają wszyscy, którzy choć raz byli na Lubelszczyźnie. Polesie Lubelskie, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie i oczywiście malownicze Roztocze. To najbardziej rozpoznawalne miejsca na mapie województwa lubelskiego, gwarantujące udany wypoczynek, sam na sam z piękną przyrodą. Dla niej przyjeżdżają do nas turyści z Polski i zagranicy. Aby zatrzymać ich na dłużej musimy nadal inwestować w turystykę. Tworzyć nowe miejsca, gdzie nasi goście odetchną świeżym powietrzem, poczują naturalną wolność i naładują akumulatory w zgodzie ze środowiskiem. Przy okazji dowiedzą się czegoś ciekawego o naszej kulturze i walorach przyrodniczych. Tak, wiem, znam realia. Do tego trzeba pieniędzy. W tym wpisie pokażę Ci, jak je zdobyć.  (więcej…)

piątek, 12 Maj 2017 / Published in Blog
Mężczyzna, naukowiec prowadzi badania naukowe. W prawej dłoni trzyma pipetę z niebieską substancją. W lewej trzyma probówkę.

Zgadzasz się z moją tezą? Dodałabym do tego jeszcze współpracę jednostek naukowych z biznesem. Dlaczego? Ponieważ w jej efekcie wyniki badań wejdą w życie i nie będą lądowały w szufladzie! W dzisiejszym wpisie podpowiem Ci, gdzie Twoja jednostka naukowa znajdzie środki na nowe laboratoria i aparaturę badawczą.

(więcej…)

piątek, 05 Maj 2017 / Published in Blog
Zdjęcie przedstawia oczyszczalnię ścieków w Nałęczowie, wybudowaną dzięki wsparciu z poprzedniego Regionalnego Programu Operacyjnego. To jeden z najnowoczesniejszych obiektów w Polsce.

Ile razy zdarzyło Ci się biec z kubkiem pod kran i gasić pragnienie popularną kranówką? Na pewno co najmniej kilka. Mamy to szczęście, że lubelska woda jest jedną z najlepszych w naszym kraju. Jest bogata w związki mineralne, czysta bakteriologiczne i próżno szukać w niej metali ciężkich i związków organicznych. Potwierdzają to badania Centralnego Laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Jednak nie wszędzie woda ma taką jakość. Są miejscowości, gdzie kranówka nie nadaje się do picia. W dzisiejszym wpisie pokażę Ci, jak dzięki funduszom europejskim takich miejsc będzie znacznie mniej.

(więcej…)

FACEBOOK

YOUTUBE

GOOGLE+

TOP